Programy pro školy
Tisk článku

Vzdělávací programy pro ZŠ a MŠ

Zážitky, na které nezapomenete!

Chtěli byste se svou třídou podniknout zábavný a přitom poučný školní výlet?

U nás to není problém. Nabízíme výukové programy, při nichž si děti mohou samy všechno vyzkoušet a zažít tak zemědělství na vlastní kůži. Krom toho je čeká spousta zábavy v našich interaktivních expozicích, traktory na dvorku, agrohopsárium s balíky sena a slámy anebo zvířátka na minifarmě.

 

Po dohodě pro školní skupiny otevíráme už v 8 hodin. Programy jsou určené pro skupiny až 50 dětí.

 

Cena organizovaného školního výletu je 150 Kč/žák (zahrnuje vzdělávací program dle vlastního výběru, komentovanou prohlídku interaktivních expozic muzea a volné dovádění  v Agrohopsáriu a využití dalších herních prvků v areálu muzea).

Pedagogický dozor má vstup zdarma.

Časový rozsah výletu je cca 3 hodiny.

 

Dále nabízíme: opečení buřtů (buřty, chléb, hořčici i kečup zařídíme) - příplatek 50 Kč/žák

Vstup do ohrad ke zvířatům na minifarmě - příplatek 30 Kč/žák

Možnost nákupu drobného občerstvení, regionálních produktů a suvenýrů v našem obchůdku.

 

Pro objednání a naplánování Vašeho výletu volejte na tel. číslo: 601 299 113 nebo pište na e-mail: info@zemedelske-muzeum.cz

 

Nabízíme tyto programy:

Mléko

Děti se dozví základní informace o mléku a zvířatech, která se chovají kvůli produkci mléka. Dále zjistí, jak se mléko zpracovávalo a co se z něj všechno vyrábí. V praktické části si pak samy utlučou máslo a vyrobí sýr. Vyzkouší si dojení na našem dojícím trenažéru.

Obilí

V rámci programu se děti dozví, čím vším projde obilné zrnko, než se dostane z pole na náš stůl. Vyzkouší si výmlat obilí cepem, čištění obilí na fukárku, mletí mouky na kamenném mlýnku a nakonec si z mouky upečou obilné placky nebo chlebové bochánky. 

Ovčí vlna

Děti si vyzkouší činnosti spojené se zpracováním ovčí vlny jako je česání ovčího rouna, předení a hlavně plstění (každé dítě si odnese plstěný výrobek pro radost). Dozví se i zajímavé informace o ovčí vlně a ostatních zvířatech, která se chovají kvůli své srsti.

Hospodářská zvířata aneb Kdo tady bydlí?

Děti se dozví základní informace o hospodářských zvířatech, která se dříve běžně chovala na každém statku, vyzkouší si na naší minifarmě péči o ně a dozví se jak jsou člověku prospěšná. Zvířátka si mohou i pohladit a vyzkouší si dojení na našem dojícím trenažéru.

Program byl realizován díky finanční podpoře Ministerstva zemědělství.

Od koně až po traktor

V novém programu se děti seznámí s tradičními pohony v zemědělství, na vlastní kůži si vyzkouší práce, které se kdysi vykonávaly ručně a samy poznají,  jakou sílu je třeba na jednotlivé operace vynaložit (například rozpohybování žentouru, roztočení kamenného mlýnku na obilí). Uvědomí si, jakou pomocí bylo pro hospodáře využití tažné síly hovězího dobytka nebo koní. V interaktivních expozicích děti  poznají nářadí a postroje, které se kdysi používaly a postupně se dostanou až k vynálezu motoru a jeho využití v zemědělství. Ve skutečné traktorové kabině pak samy mohou díky simulátoru virtuálně pracovat přímo na polích v okolí statku bez jakéhokoliv bezpečnostního rizika.

Program byl realizován díky finanční podpoře Ministerstva zemědělství.

Život v sadu 

Nový program hravou a interaktivní formou nabízí dětem a mládeži informace o pěstování a zpracování ovoce, významu opylovačůpro ekosystém a o včelařské práci a produktech. Děti si budou moci určité aktivity samy vyzkoušet (např. práci ve včelařské kombinéze a s včelařskými nástroji, tvoření z vosku apod.). Muzejní zahradou pak projdou včelí stezku se sérií zastávek doplněnou informačnímu tabulemi o životě v sadu a úloze opylovačů. 

Program byl realizován díky finanční podpoře Ministerstva zemědělství.

 

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
01-zivot-v-sadu.pdf 3082 Kb
02-zivot-hospodarskych-zvirat.pdf 2651.9 Kb
agromanie-v-muzeu.pdf 649.4 Kb
od-kone-az-po-traktor.pdf 210.2 Kb
provozni-rad-muzeum.pdf 366 Kb
Tisk článku