Programy pro školy
Tisk článku

Vzdělávací programy pro ZŠ a MŠ

Zážitky, na které nezapomenete!

Chtěli byste se svou třídou podniknout zábavný a přitom poučný školní výlet?

U nás to není problém. Nabízíme výukové programy, při nichž si děti mohou samy všechno vyzkoušet a zažít tak zemědělství na vlastní kůži. Krom toho je čeká spousta zábavy v našich interaktivních expozicích, traktory na dvorku, agrohopsárium s balíky sena a slámy anebo zvířátka na minifarmě.

 

Po dohodě pro školní skupiny otevíráme už v 8 hodin. Programy jsou určené pro skupiny až 50 dětí.

 

Cena organizovaného školního výletu je 100 Kč/žák (zahrnuje vzdělávací program dle vlastního výběru, komentovanou prohlídku interaktivních expozic muzea a volné dovádění  v Agrohopsáriu a využití dalších herních prvků v areálu muzea).

Pedagogický dozor má vstup zdarma.

Časový rozsah výletu je cca 3 hodiny.

 

Dále nabízíme: opečení buřtů (buřty, chléb, hořčici i kečup zařídíme) - příplatek 40 Kč/žák

Vstup do ohrad ke zvířatům na minifarmě - příplatek 20 Kč/žák

Možnost nákupu drobného občerstvení, regionálních produktů a suvenýrů v našem obchůdku.

 

Pro objednání a naplánování Vašeho výletu volejte na tel. číslo: 601 299 113 nebo pište na e-mail: info@zemedelske-muzeum.cz

 

Nabízíme tyto programy:

Mléko

Děti se dozví základní informace o mléku a zvířatech, která se chovají kvůli produkci mléka. Dále zjistí, jak se mléko zpracovávalo a co se z něj všechno vyrábí. V praktické části si pak samy utlučou máslo a vyrobí sýr. Vyzkouší si dojení na našem dojícím trenažéru.

Obilí

V rámci programu se děti dozví, čím vším projde obilné zrnko, než se dostane z pole na náš stůl. Vyzkouší si výmlat obilí cepem, čištění obilí na fukárku, mletí mouky na kamenném mlýnku a nakonec si z mouky upečou obilné placky nebo chlebové bochánky. 

Ovčí vlna

Děti si vyzkouší činnosti spojené se zpracováním ovčí vlny jako je česání ovčího rouna, předení a hlavně plstění (každé dítě si odnese plstěný výrobek pro radost). Dozví se i zajímavé informace o ovčí vlně a ostatních zvířatech, která se chovají kvůli své srsti.

Zvířata na statku

Děti se dozví základní informace o hospodářských zvířatech, která se dříve běžně chovala na každém statku, vyzkouší si na naší minifarmě péči o ně a dozví se jak jsou člověku prospěšná. Zvířátka si mohou i pohladit a vyzkouší si dojení na našem dojícím trenažéru.

Rostliny na statku

Děti se seznámí se základními zemědělskými plodinami a jejich pěstováním. Na našich políčkách si samy obdělají kousek půdy, do níž pak zasejí semínka. Svoje políčko pak děti mohou kdykoliv navštívit nebo jej sledovat prostřednictvím webkamery na našich webových stránkách.

Od koně až po traktor - novinka

V novém programu se děti seznámí s tradičními pohony v zemědělství, na vlastní kůži si vyzkouší práce, které se kdysi vykonávaly ručně a samy poznají,  jakou sílu je třeba na jednotlivé operace vynaložit (například rozpohybování žentouru, roztočení kamenného mlýnku na obilí). Uvědomí si, jakou pomocí bylo pro hospodáře využití tažné síly hovězího dobytka nebo koní. V interaktivních expozicích děti  poznají nářadí a postroje, které se kdysi používaly a postupně se dostanou až k vynálezu motoru a jeho využití v zemědělství. Ve skutečné traktorové kabině pak samy mohou díky simulátoru virtuálně pracovat přímo na polích v okolí statku bez jakéhokoliv bezpečnostního rizika.

 

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
provozni-rad-muzeum.pdf 366 Kb
Tisk článku